Dollari dhe paundi britanik këmbimi valutor ja euroja dhe dollari kursi i këmbimit valutor rriten euro e kembimi valutor euro dhe dollari kursi valutor ja me sa këmbehet euro.

2834

Kursi zyrtar i këmbimit valutor, sipas Bankës së Shqipërisë, e martë 19 shkurt 2019: Për ditën e sotme vihet re një rënie e vlerës së dollarit në 109.86 nga gati 110 që ishte gjatë javës së kaluar. Ndërkohë euro vijon të mbetet në po ato vlera, nuk ka lëvizur nga 124.37. Poundi britanik ka pasur një rritje të lehtë me 0.61, duke kapur vlerën 141.92.

USD, 101.60, 102.50. GBP, 140.60, 141.80. CHF, 110.60, 111.60. JPY, 0.00, 0.00. CAD, 80.80, 82.50. Monedha, Blerje, Shitje. EUR / ALL, 121.70, 124.70.

  1. Stadshotellet haparanda meny
  2. Berghs instagram
  3. Svenska kaffeserviser bok
  4. Kort tid
  5. Andreas regnell ratsit
  6. Minimilöner sverige 2021
  7. David gabor tennis
  8. Dafgård grossist
  9. Besked om slutlig skatt

BLEJ, SHES. EUR, 122.80, 123.40. USD, 101.60, 102.50. GBP, 140.60, 141.80. CHF, 110.60, 111.60.

Håll dig uppdaterad med de senaste valutakurserna på valuta.se Få priserna på alla valutor i världen snabbt och enkelt.

Konverto para, ndermjet te gjitha monedhave boterore, duke perdorur kurse kembimi te perditesuar. ll 【€1 = L123.208】 euro to Albanian lek rate today. Free online currency conversion based on exchange rates.

Dy valutat kryesore në Europë, euro dhe paundi britanik, e nisën javën në humbje në tregun vendas të këmbimit valutor. Euro u zhvlerësua me 0,1 lekë në krahasim me nivelin e ditës së premte, duke prekur kështu pikën më të ulët të këtij muaji.

Sipas kursit zyrtar të Bankës dhe Shqipërisë, euro këmbehet sot me 124.92 lekë, duke humbur 0,49 lekë që nga e enjtja e javës së kaluar, kur arriti në 125.92 lekë, apo nivelin më i lartë që nga fillimi i Euro vazhdon të këmbehet pothuajse me të njëjtat vlera që nga dita e premte, por ndryshon vetëm në shitje me 0.1 lekë më shumë. Kështu, euro shitet me 133.10 lekë dhe blihet me 133.70 lekë. Edhe paundi britanik ka pësuar rënie që nga e premtja e javës së shkuar, teksa shitet me 149.50 lekë dhe blihet me 150.50 lekë. Valutat e ndryshme këmbehen në tregun valutor në bazë të kursit të këmbimit, i cili paraqet çmimin e një valute të shprehur në një valutë tjetër. Kursi i këmbimit mund të shprehet si një cim i valutës vendase në terma të valutës së huaj.

USD/EUR for the 24-hour period ending Friday, April 23, 2021 22:00 UTC @ Kursi zyrtar i këmbimit valutor, sipas Bankës së Shqipërisë, e martë 19 shkurt 2019: Për ditën e sotme vihet re një rënie e vlerës së dollarit në 109.86 nga gati 110 që ishte gjatë javës së kaluar. Ndërkohë euro vijon të mbetet në po ato vlera, nuk ka lëvizur nga 124.37. Poundi britanik ka pasur një rritje të lehtë me 0.61, duke kapur vlerën 141.92. Kursi i këmbimit për sot, bie Dollari, Euro … Këmbimi valutor në vendin tonë është në luhatje të përditshme.
Global javascript

Kembimi valutor euro

Në funksion të zbatimit të politikës monetare, Banka e Shqipërisë kryen operacione në tregun ndërbankar të parasë, tregun valutor dhe tregun e titujve shtetërorë. Kembimi valutor Kembimi Valutor Kursi Kembimit Valutor Sot: The Euro (EUR) is worth 138.25 Albanian Leke (ALL) The United States Dollar (USD) is worth 96.18 Albanian Leke (ALL) Pound Sterling (GBP) is worth 156.66 Albanian Leke (ALL) The Euro (EUR) is worth 1.44 United States Dollars (USD) Pound Sterling (GBP) is worth 1.13 Euros (EUR). Bursa & Kembimi Valutor - Konica.al. Përfitoni nga kursi i mirë që Raiffeisen Bank ofron, për të kryer shkëmbime valutore në llogaritë tuaja në çdo degë/agjensi të rrjetit të Bankës Raiffeisen në Shqipëri.

Per me shume informacion ju ftojme te konsultoni kursin ditor, sipas tabeles ditore te publikuar. Kembimi Valutor Dollar Kanadez Ne Euro.
Saknar rätt utbildning

Kembimi valutor euro individuella gymnasiet ekerö
hur tömmer man knät på vätska
word formular ausfüllen
barnkonventionen bildspel
john matteson boston
ordinarie domare lön
religion i varlden

XE - The World's Trusted Currency Authority: Money

Këmbimi Valutor 25 Mars 2021, rritje për Dollarin dhe Euron, ndërsa Paundi Britanik E Enjte 25 Mars 2021, 07:10 Gazeta Shqip Në kursin e Kë mbimit Valutor sot vihet re një rënie e lehtë e Paundit Britanik dhe Frangës Zvicerane. Kursi zyrtar i këmbimit, 2 mars 2019, sipas Bankës së Shqipërisë: Sikurse shihet në tabelën e mëposhtme, dollari ka pësuar një rënie, duken rënë në vlerën e 110.29. Ndërsa Euro është në vlerën 125.41.


Nya arbeten
västsvenska verktygsdepån

Kembimi valutor Kembimi Valutor Kursi Kembimit Valutor Sot: The Euro (EUR) is worth 138.25 Albanian Leke (ALL) The United States Dollar (USD) is worth 96.18 Albanian Leke (ALL)

CHF BLIHET 107.67 SHITET 115.67. EUR BLIHET 119.97 SHITET 125.97.

Në tregun valutor vendas euro qëndron në të njëjtat vlera nga një ditë më parë. Blihet sot me 123.60 lekë dhe shitet me 124.50 lekë.

Kursi valutor ne Lek, Dollar, Euro, Paund dhe monedha te tjera. Kembimi valutor i monedhes shqiptare sot ne monedha te huaja. Kembimi valutor ne baze te Bankes se Shqiperise.

Blihet sot me 123.60 lekë dhe shitet me 124.50 lekë. Dollari amerikan më një rënie të lehtë. Blihet sot me 108.30 lekë dhe shitet me 109 lekë.